• Działalność Rady Szkoły

Przy Zespole szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tony Halika w Ożarowie Mazowieckim działa Rada Szkoły.

W jej skład wchodzą w równej liczbie: nauczyciele wybrani przez ogół nauczycieli, rodzice wybrani przez ogół rodziców i uczniowie wybrani przez ogół uczniów.

Rada wspiera rozwój szkolny i podnoszenie jakości jej działań.

Główne żródłą funduszy Rady Szkoły to dobrowolne skłądki rodziców oraz darowizny od osób fizycznych i prawnych.

Zgromadzone fundusze są wydatkowane na:

1. wyposażenie szkoły w niezbędne pomoce i środki dydaktyczne,

2. nagrody książkowe i rzeczowe dla uczniów,

3. wspieranie działąlności sportowej na szczeblu powiatowym (dowóz uczniów na zawody)

4. zakup lektur do biblioteki szkolnej,

5. organizacja konkursów wewnątrzszkolnych,

6. środki administracyjne niezbędne do prowadzenia działąlności Rady Szkoły.

Zebrane składki pochodzące od rodziców uczniów wracają do uczniów w formach wyżej wymienionych.