To właśnie dziś, 31 pażdziernika, odbył się konkurs na straszne przebranie i ozdobienie dyni. Było naprawdę przerażająco, a nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Dziękujemy za ekspresję i Waszą inicjatywę. Opiekunowie SU
Z wizytą na Wydziale Żywienia Człowieka SGGW
- 31.10.2023
W dniu 25.10.2023r. uczniowie klas IV i V TŻ wraz z opiekunami Panią Pauliną Brzozowską i Panem Michałem Hochem uczestniczyli w wykładzie na temat zdrowego żywienia poprowadzonym przez Koło Naukowe Dietetyków na Wydziale Żywienia Człowieka SGGW.
W ramach wykładu Uczniowie poznali:
- sposoby wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych,
- różne zdrowe zamienniki produktów spożywczych,
- zagadnienie zdrowego podejście w sposobie żywienia tj. zasada 80/20,
- z jakich źródeł czerpać rzetelne informacje na temat żywienia,
- mity na temat zdrowego odżywiania się.
Podczas wykładu uczniowie aktywnie włączyli się do dyskusji na temat żywienia osób aktywnych oraz kobiet w okresie laktacji.
Po angażującym wykładzie pracownicy naukowi SGGW oprowadzili grupę naszych Uczniów po salach laboratoryjnych szkoły m. in. pracowni badań sensorycznych oraz badań antropometrycznych.
Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się jak prowadzone są zajęcia oraz zapoznać się z ofertą kształcenia na uczelni wyższej jako możliwość kontynuacji edukacji po ukończeniu szkoły średniej.
WSPÓŁCZEŚNIE O SZTUCE BARWY
- 27.10.2023
23.10.br. klasa 2LO miała okazję odwiedzić Galerię Foksal i brać udział w warsztatach „Czy białe jest tylko białe?”.
Czy białe jest tylko białe? Czy czerwone może być czarne?
Jak światło wpływa na postrzeganie otoczenia? Jak dostrzec światło w mroku?
W czasie wystawy Karola Radziszewskiego „Nos w dupie” spojrzeliśmy na nas
samych, na innych, na otoczenie przez pryzmat, a właściwie przez okulary,
dyfrakcyjne. Uczestnicy warsztatów podczas eksperymentów i aktywności
połączą wiedzę z historii sztuki, psychologii, biologii, chemii i fizyki i zobaczyli je w
zupełnie innym świetle.
Wyjazd połączyliśmy ze spacerem i pysznym końcem wycieczkiJ
Anna Topolska
4
Biblioteka blisko czytelnika - konferencja.
- 27.10.2023
Dnia 25.10.2023 r. Pani Anna Topolska i Pan Edward Braszkiewicz uczestniczyli w Konferencji Jubileuszowej pt. Biblioteka blisko czytelnika – spotkania ludzi książki. Uczestnicy konferencji podczas różnych paneli dyskusyjnych wymieniali się poglądami na temat funkcjonowania bibliotek w środowiskach lokalnych i szkolnych.
Anna Topolska
Edward Braszkiewicz
Z wizytą u greckich matematyków
- 19.10.2023
To kolejne już lekcje z cyklu zajęć w ramach programu Erasmus +. Przenieśliśmy się do starożytnej Grecji, odwiedziliśmy pionierów dowodów i weszliśmy w ich abstrakcyjny świat. Była układanka planszowa z zastosowaniem twierdzenia Talesa, karta pracy oraz filmiki i prezentacje ukazujące dokonania wielkich greckich uczonych. Pracy w grupie towarzyszyły niezwykłe emocje odkrywców, radość z odnoszonych sukcesów i wzajemna współpraca.
Lidia Kałużna
3
Dzień Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klas pierwszych
- 14.10.2023
W piątek, 13.10.2023r., w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.
Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia!
Ciekawostka: Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
2
ERASMUS +
- 11.10.2023
Z WIZYTĄ W ŚWIECIE STAROŻYTNYCH GREKÓW
Dzisiejszą lekcją rozpoczęliśmy cykl zajęć w ramach programu Erasmus +. Tym razem przenieśliśmy się w świat rozrywek starożytnych Greków. Zawitaliśmy do teatru antycznego, świata igrzysk olimpijskich czy gimnazjonu, a na koniec ucztowaliśmy na sympozjonieJ Uczniowie wykonali też quizy i rozwiązali krzyżówki. Oprócz dawki wiedzy była też dobra zabawa, bo jak mawiał I. Krasicki: „Uczyć-bawiąc”…
Anna Topolska
Kronika szkolna