• Współpraca z SGGW

z Wydziałem Żywienia Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

• Książka i róża

• 25.04.2023
        • To był wyjątkowy i niezapomniany piątkowy poranek…W tym roku wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Bibliotekę Publiczną w Ożarowie Mazowieckim- „Książka i Róża”🌹. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w promieniach wiosennego słońca, wyruszyliśmy na ulice Ożarowa Mazowieckiego, żeby obdarować mieszkańców książką i piękną różą, wraz z zaproszeniem do Biblioteki na majowe wydarzenia (a będzie się działo naprawdę wiele!).

Cieszymy się z pozytywnego odbioru akcji, dzięki której w niezwykły sposób mogliśmy razem z Biblioteką promować czytelnictwo. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu, a naszym podopiecznym za zaangażowanie i otwartość.

• RAJ DLA ŁASUCHÓW, CZYLI NASZE OBCHODY PEWNEGO ŚWIĘTA

• 16.04.2023
        • Uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat pojawia się w coraz to nowych odsłonach...nawet masażu czy mydła:) Długo czekała na swiatowe odkrycie. Co prawda napojem tym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XVw przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb  z jednej ze swoich wypraw. O czym mowa? Oczywiście, o czekoladzie!

Udowodniono, że ma ona właściwości medyczne. Dostarcza wielu cennych składników:magnezu, żelazo, potasu, błonnika oraz przeciwutleniaczy. Czekolada wpływa na pozytywne samopoczucie, dodaje energii i relaksuje. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP.

Ciemna czekolada jest dobra dla serca, pozytywnie wpływa na układ krążenia, poprawia także pamięć i funkcjonowanie mózgu, wpływa pozytywnie na nastrój. Codzienne spożywanie 7 gramów gorzkiej czekolady skutecznie chroni układ krwionośny. Zmniejsza ryzyko zawału serca, chorób nowotworowych oraz pobudza pracę nerek.

Dziś juz po raz kolejny zawitała na nasze szkolne ławy w różnej postaci: ciasta, ciasteczek, muffinek, tortu, napoju... Uczniowie jak zawsze wykazali się pomysłowością serwując czekoladowe fondue czy inne smakołyki z jej dodatkiem.

Odbyły się też konkursy, qiuzy i zagadki,a wspaniały poczęstunek zapewniły nam "Delikatesy u Bogusi" z Ożarowa Mazowieckiego, za który serdecznie dziękujemy!

Kinga Wojcieszek