Zbiórka rzeczy i karmy do schroniska dla zwierząt
- 03.01.2023
W dniu 28.12.2022 roku opiekun szkolnego koła caritas i wolontariatu Pan Edward Braszkiewicz przekazał zebrane rzeczy i karmę dla zwierząt w Zespole Szkół Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim do schroniska dla bezdomnych zwierząt im. Zofii i Romana Witkowskich w miejscowości Milanówek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
opiekun szkolnego koła caritas i wolontariatu
Edward Braszkiewicz
Z wizytą w bibliotece:)
- 14.12.2022
Cokolwiek sprawia Twojemu sercu radość, stanowi właśnie taki kierunek,który Twoje życie powinno obrać. –
Anthony de Mello
O wartości radości, samoocenie i dostrzeganiu swoich mocnych stron rozmawialiśmy na kolejnych lekcjach bibliotecznych. Jak zwykle nie zabrakło błyskotliwych i bardzo życiowych refleksji, tematów do dyskusji i możliwości (nie)zwyczajnego pobycia ze sobą:)
Zapraszamy do galerii.
Do zobaczenia w lutym!
Anna Topolska
Lekcja biblioteczna-kl.IIITH
- 15.12.2022
W dniu 08.12.2022 roku w czwartek klasa III TH była na lekcji bibliotecznej pt. „Co cenisz w sobie”, z wychowawcą Panem Edwardem Braszkiewiczem w Bibliotece Publicznej w Ożarowie Mazowieckim. Następnie z okazji Mikołajek zwiedzała park z ozdobami świątecznymi i była w pizzerii.
Wychowawca klasy III TH
Edward Braszkiewicz
SZKOLNE CZYTANIE "BALLAD I ROMANSÓW" ADAMA MICKIEWICZA
- 18.11.2022
3 września w całym kraju oraz poza granicami Polski odbywa się 11. edycja akcji Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Z tego względu przy wielkim zaangażowaniu uczniów postanowiliśmy zorganizować własne, szkolne czytanie utworów naszego narodowego wieszcza. Dodaliśmy do tego ciekawostki i fakty z życia artysty, zainscenizowaliśmy balladę "Romantyczność" otwierającą debiutancki tomik Mickiecza. Nie zabrakło też wokalnych aspektów- mogliśmy usłyszeć ciekawą aranżację muzyczną wiersza " Do * w sztambuch" w wykonaniu stałego duetu, czyli Wiktorii i Natalii z klasy 3 TŻ5.
Ze swojej strony serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie!
Anna Topolska
ŚWIATOWY DZIEŃ DOBROCI W NASZEJ SZKOLE
- 15.11.2022
Od 1998 roku 13 listopada obchodzimy Światowy Dzień Dobroci. Podobno im więcej dobra dajesz, tym więcej go otrzymujesz. Dzieląc się nim, zyskujesz i pomagasz także samemu sobie.
Czym jest dobroczynność? Jakie znaczenie mają małe gesty?
Po ciekawej prezentacji wprowadzającej w temat dobroci każdy mógł uczestniczyć w różnych atrakcjach przygotowanych przez klasy: ciepła herbatka, dekorowanie babeczki i ofiarowanie jej komuś, komu dobrze życzymy, dzielenie się miłym słowem, tworzenia łańcucha czy kalendarza dobrych myśli ...
O dobroci i wielu innych kwestiach ziązanych z nią mogliśmy dziś porozmawiać. Ten dzień był też okazją do mówienia miłych słów i wykonywania ciepłych gestów, których nigdy za wiele...
"Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego. " (Blaise Pascal).
Życzliwość, którą należy promować przez cały rok, ma wiele odcieni, a wyrazić ją można na różne sposoby...
Zapraszamy do fotorelacji!
Anna Topolska z SU
Kinga Wojcieszek
4
Uroczystości z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
- 15.11.2022
W dniu 10.11.2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkól Nr1 przygotowana przez nauczycieli Edwarda Braszkiewicza, Lidię Kałużną i Agnieszkę Konrad. Natomiast 11.11.2022 roku w uroczystej mszy świętej za ojczyznę o godzinie 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim uczestniczył poczet sztandarowy szkoły z opiekunem Panem Edwardem Braszkiewiczem.
Edward Braszkiewicz
Święto Niepodległości
- 10.11.2022
Radość świętowania ponad stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości towarzyszyła uczniom Zespołu Szkół Nr 1 w Ożarowie Mazowieckim, którzy 10 listopada 2022r. mieli okazję uczestniczyć w uroczystym programie artystycznym przygotowanym przez p. Lidię Kałużną oraz p. Edwarda Braszkiewicza.
3
O WARTOŚCIACH W OCZACH NASTOLATKÓW
- 02.11.2022
- 8
Co jest wartościowe we współczesnym świecie? Czy każdy z nas rozumie pojęcia przyjaźni, współpracy czy zaufania? O tym i wielu innych kwestiach mogliśmy żywo podyskutować na nieocenionej lekcji bibliotecznej, na którą wybraliśmy się w październiku. Za nami kolejne,ale pierwsze w tym roku szkolnym, spotkanie z p. Ewą Pawlak, która jest naszym duchowym przewodnikiem po świecie wartości. Nie obyło się znowu bez ciekawych pytań,ciepłych gestów, życzliwych uśmiechów oraz refleksji o tym, co w życiu jest znaczące...
Klasy 3 TŻ, 3 TH oraz 1 LO przedstawiały kreatywne pomysły, egzystencjalne myśli i potrafiły zaskakiwać dojrzałością. Miały też okazję obejrzeć wystawę o Adamie Mickiewiczu i jego świecie "Ballad i romansów".
Wartości to cechy, zachowanie lub normy zwykle cenione przez jednostkę czy społeczeństwo. Większość wartości się zmienia, są dostosowywane do realiów życia, jednak istnieją te nadrzędne, szczególnie ważne, które wyznaczają zachowania człowieka- w głównej mierze są to wartości moralne, tj. miłość, wolność, godność czy przyjaźń.
Minione zajęcia pokazały, że pomimo życia w świecie pełnym chaosu, niektóre wartości pozostają ponadczasowe i nikt ani nic tego nie zmieni...
Anna Topolska
Dzień Edukacji Narodowej
- 18.10.2022
Tradycją naszej szkoły są uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, którym towarzyszą życzenia i podziękowania skierowane do wszystkich pracowników naszej szkoły oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych złożone na sztandar szkoły. Od tego dnia pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. W tym roku uczniowie klas pierwszych brali udział w licznych konkursach. Było naprawdę ekscytująco!
Cmentarz-Mauzoleum w Palmirach
- 26.09.2022
- 1
Dnia 22 września uczniowie klasy 2 tż wraz z wychowawcą i psychologiem szkolnym poznawali Kampinoski Park Narodowy. Trasa wiodła czarnym, urozmaiconym szlakiem z Truskawia do Palmir. Na początku powitały nas urokliwe rozległe łąki w postaci torfowisk w rezerwacie ścisłym Niepust . Szlak prowadził do wydmy Zdrojowa Góra, na której odkryto ślady osady sprzed około dwóch tysięcy lat - młodsza część lasu. Starszy drzewostan to rezerwat ścisły Cyganka i zespół leśny boru mieszanego przechodzącego w sosnowy. Wyzwaniem pełnym emocji dla uczestników było odnalezienie bunkru, przy którym trzeba było zmienić kierunek wyprawy. Pogoda dopisywała, uczniowie dzielnie dotarli do celu.
Cmentarz-Mauzoleum w Palmirach to miejsce pamięci narodowej z grobami przeszło 2 tysięcy Polaków zamordowanych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej. W Palmirach zostali zamordowani wybitni przedstawiciele życia politycznego, społecznego, kulturalnego i zawodowego, m.in.: działacz ludowy marszałek Sejmu Maciej Rataj, wiceprezydent Warszawy Jan Pohoski olimpijczyk Janusz Kusociński, oraz profesorowie Uniwersytetu Warszawskiego Stefan Kopeć i Kazimierz Zakrzewski. Zbrodnie, o których świat nigdy nie miał się dowiedzieć, wyszły na jaw dzięki leśnikom i miejscowej ludności. Po zwiedzeniu muzeum i cmentarza brukowaną Palmirską Drogą wróciliśmy do Truskawia.
Lidia Kałużna
Kronika szkolna
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie